Tu pagorek tam dolina

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
wtorek, 26 października 2010 17:37

Białoruś - Mińsk

przez  Anka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niedawno byłam w Mińsku - stolicy Białorusi. Dlatego w ramach ciekawostki podaję kilka faktów zaobserwowanych u naszego wschodniego sąsiada.

1. Ciekawostką jest zmiana kół pociągu przed Brześciem Białoruskim, za przejściem granicznym w Terespolu. Jest to spowodowane szerszym rozstawem torów po stronie Białoruskiej. Cała operacja trwa około 2 godzin. Pociąg wraz z pasażerami zostaje podniesiony na specjalnych podnośnikach, po czym polskie koła zostają odciągnięte a w zamian dopchane są białoruskie o szerszym rozstawie. Operacja ma chyba znaczenie strategiczne, bo nie wolno robić zdjęć (ale mnie się tajniacko udało).

2. Sprzedawcy i obsługa w sklepach są bardzo nieżyczliwi. Wchodząc do sklepu czułam się jak intruz, naburmuszone panie sprzedające zadają pytanie: „czego trzeba ?„. Raz weszłam do sklepu o godz. 18:50, natomist zamykano o 19:00, w środku był jeden klient, natomist mnie wyproszono tekstem, że już zamknięte. Być może takie podejście wynika z marnych zarobków, ale z drugiej strony to nikt nikogo do pracy nie zmusza...

Parę zdjęć z Mińska:

Mińsk
MińskMińsk
bwd  Set 1/3  fwd
Mińsk
Mińsk
Mińsk
Mińsk
Mińsk
Mińsk
Mińsk
Mińsk

  

Ostatnia aktualizacja: piątek, 29 października 2010 13:09

Losowy obraz

7.jpg

Banner